AKPARTİ 5.OLAĞAN İLÇE KONGRESİ
AKPARTİ 5.OLAĞAN İLÇE KONGRESİ
16/12/2014 tarihinde Ak parti kale ilçe başkanlığı 5. olağan toplantısına katılan:
AKPARTİ milet vekili Cemal AKIN, B.Ş B.BAŞKANI Ahmet  ÇAKIR , İl başkanı Bülent TÜFENKÇİ,Batalgazi beld.başkanı Selahattin GÜRKAN , Yeşilyurt beld. başkanı H. Uğur POLAT, Kuluncak beld. başkanı Mehmet BOYRAZ , Yazıhan beld. başkanı Nevzat ÖZTÜRK ,Akparti merkez ilçe başkanı ,kale ilçe mahalle muhtarları ve kale halkının katılımları toplandı.
Kale belediye başkanı Cemal AKDEMİR'in konuşma metninin başlıklar halindeki özeti ve İsyanlı sükut adlı şiiri:
Cemal AKDEMİR : 
Sayın millet vekilim, sayın Büyük şehir belediye başkanım,il başkanım,ilçe belediye başkanlarım,degerli misafirler,AK Parti 5. Olağan ilçe kongremize Hoş geldiniz göreve geldiğimiz tarih itibari ıile ilçemize yapmış olduğumuz çalışmalar 
1)Ürüsnü deresi üzerindeki baraj projesi ,
2) İzollu cad. park projesi ve beledyemizin cevre düzenlemesi.
3)Kale ilçesinin tek tarihi eseri olan kale surlarının onarımı.
4) İlçemizde geçen karayolu ile ilgili sorunların çözülmesi.
5)İlçemizde TOKİ ile ilgili arazi çalışmaları.
6)Kale-Pütürge arası grup yolu ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.                                        
7)Kapı kaya göletinin kanal çalışmalkarı ve müteahhid çalışmalkarı,taşeron firmaya devredildiğini ve çalışmalarını takip etmekteyiz
8)Büyük şehir belediyemizin yol çalışmalarına başlaması ilk defa salkımlı mahallesinde başlandı
9)Sağlık spor ara yollarının yapım calışmalarının başlatılması.
 
İSYANLI SÜKUT
Gitmişti makama arz‑ı hal için,
''Bey'' dedi,yutkundu,eğdi başını.
Bir azr yedi ki oldu o biçim...
''Şey'' dedi, yukundu, eğdi başını.
 
Kapıdan dört büklüm çıktı dışarı
Gözler çakmak çakmak, benzi sapsarı...
Bir baktı konağa alttan yukarı.
''vay'' dedi, yutkundu , eğdi başını.
 
Çekti ayakları kahveye vardı,
Açtı tabakasını, sigara sardı.
Daldı... neden sonra garsonu gördü,
''Çay''dedi, yutkundu,eğdi başını.
 
İçmedi masada unuttu çayı;
Kalktı ki garsona vere parayı,
Uzatı çakmağı ve sigarayı,
''Say''dedi, yutkundu, eğdi başını.
 
Döndü gözlerinde bulgur bulgur yaş,
Sandım can evime döktüler ateş.
Sordum;''memleketin neresi gardaş?''
''Köy, dedi, yutkundu,eğdi başını.
 
Yürüdü kör‑topal çıktı şehirden,
Ağzına küfürler doldu zehirden ;
Saladı dilini... vazgeçti birden ,
''Oy'' dedi, yutkyndu,eğdi başını.
 
  Kongrede konuşan AKP Milletvekili Cemal Akın, son günlerdeki Osmanlıca tartışmalarına değinerek, "Yeniden bizim Viyana kapısına dayanmamızı istemeyen güçler, Osmanlı Türkçesini ve alfabesini kötüleme gayreti içerisindedirler." dedi.
AKP Kale İlçesi'nde 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Kale Belediyesi'nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul'da, eski başkan Hamza Karaduman aday olmazken, başkanlığa Harun Akkuş seçildi.
Olağan Genel Kurulda konuşan AKP Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, AKP olarak sadece millete hesap verdiklerini, bundan sonra da sadece millete hesap vereceklerini belirtti.
Tüfenkci, AKP teşkilatlarının vefaya önem vermek zorunda olduğunu kaydederek, "AK Parti kurulalı kısa bir süre oldu ama vefaya önem verip, çalışanı takdir etmek gerekir. Bu noktada duruş sergileyen arkadaşları da takdir etmek gerekiyor" dedi.
AKP'nin gücünü halktan aldığını kaydeden Tüfenkci, "Sizlerin ve teşkilatlarımızın onurlu duruşu, halkın ve hakkın desteğiyle bu kutlu yürüyüşte dağları, barajları aşa aşa geldik. Asla ve de asla halkın dışında bu partiye rota çizenleri kabul etmedik" ifadelerini kullandı.
Milletvekili Cemal Akın ise, AKP iktidarıyla Türkiye ve dünyada çok büyük değişikliklerin meydana geldiğini belirtti. Akın, AKP'nin yapmış olduğu en büyük hizmetlerden bir tanesinin Osmanlı Türkçesi'nin yeniden ders olarak okutulmasını sağlamak olduğuna değinerek, "Yeniden bizim Viyana kapısına dayanmamızı istemeyen güçler, Osmanlı Türkçesini ve alfabesini kötüleme gayreti içerisindedirler. AK Parti, insanlara Osmanlı Türkçesi'ni okuyarak, geçmişini öğrenme imkanını verdi. Bunu faydalarını 5-6 sene içerisinde göreceğiz" diye konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, kongrelerin AKP'nin gücünün artmasına ve yeni süreç için hazırlanmasına vesile olduğunu ifade etti.
Çakır, Kale'nin AKP kurulduğundan beri yüzlerini ak ettiğini belirterek, "Kale'de bir anlayış var ve bu hiç bozulmadı. Dolayısıyla da bu her yıl artarak devam ediyor. 2015 seçimlerinde de Kale'nin yine Malatya'da rekor kırarak, Türkiye sıralamasına gireceğinden hiç şüphem yok" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Harun Akkuş, tek liste halinde girdiği seçimde, AKP Kale İlçe Başkanlığına seçildi.
Kale İlçe Başkanı Harun Akkuş, Kale İlçesi'nin gelişimine katkı sunmak için büyük bir gayret içerisinde olacaklarını söyledi.
Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
YÖNETİM KURULU (ASIL): Harun Akkuş, Cahit Yıldız, Tayyar Tokmak, Metin Ertuğrul, Mahmut Özbaysar, Cemal Fırat, Suat Kayaduman, Şahin Özbay, Yasemin Fırat, Galip Karataş, Hasan Ayaz, Mehmet Kızılbuğa, Osman Akdemir, Hamza Ekici ve Adnan Akdeniz,
YÖNETİM KURULU (YEDEK): Aydın Akkuş, Hasan Özbaysar, Hasan Dursun, Fatih Aldemir, Serdal Altınok, Bilal Kıraç, Levent Temur, Bayram Kibar, Remzi Bingöl, Nusret Aslanoğlu, Vahit Karakaş, Engin Ay, Erol Bozyiğit, Kara Berkgil ve Edip Akkaya
Kale belediye başkanı Cemal AKDEMİR ve B.Ş.Belediye başkanı Ahmet ÇAKIR   AKPARİ 5. olağan taplantısından sonra kale ilçemizdeki yol yapım çalışmalarını yerinde inceliyrek  ilçemizden ayrıldı.
Resimler
Copyright © 2006 - 2018  Malatya Kale Belediyesi