Ak Parti’ye rekor düzeyde oy veren Türkiye 4.Sü Kale ilçesi bunun karşılığını yatırımlarla alacaktır
Ak Parti’ye rekor düzeyde oy veren Türkiye 4.Sü Kale ilçesi bunun karşılığını yatırımlarla alacaktır
Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir,’ kale belediye habere’ çok özel açıklamalarda bulundu.  Kale’nin yıllarca ihmal edilmiş bir yer olduğunu
söyleyen Cemal Akdemir, “Milletimizin teveccühüyle seçildiğimiz bu görevde elimizden geldiğince hizmet etmeye gayret göstereceğiz.” dedi.
 
Ak Parti’nin Kale’yi ilk defa kazandığının altını çizen Belediye Başkanı Akdemir, “Milletimizi büyük teveccühüyle Ak Parti hem yerel seçimleri hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilçe olarak Türkiye’nin dördüncü büyük oy oranını yakaladık. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan da çeşitli zamanlarda çeşitli kanallarla teşekkür etti.” ifadelerini kullandı.
 
Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte yeni bir yapılanma içine girdiğinin belirten Cemal Akdemir, “Büyükşehir statüsünün verdiği bazı yeni yapılanlamalar sebebiyle Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemize fazla bir katkısı olmadı. Ancak biz seçilir seçilmez kolları sıvayarak ilçe belediyemizin imkanlarıyla en büyük sorunu olan içme suyuyla ilgili iyileştirmelere başladık. İçme suyunun yanı sıra sulama suyunda da sıkıntılarımız vardı. Onun da bir büyük bir kısmını çözdük. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yapılanmasını beklemeden bu işleri hal yoluna koyduğumuzu gören milletimiz de Cumhurbaşkanlığı seçimindeki oy oranıyla bizi ödüllendirdi. Biz güzel hizmetler yaparken baltalamaya çalışanlar da oldu. Ancak milletimiz yapılan hizmeti, verilen emeği görerek sandığa gitti. Sizin aracılığınızla bize teveccüh gösteren vatandaşlarıma bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim. 
 
ANKARA ZİYARETİMİZ ÇOK VERİMLİ GEÇTİ
 
“Seçimlerin akabinde arkadaşlarımla birlikte Ankara’ya giderek vekillerimizle görüştüm.” diyen Akdemir, “Yapmayı planladığımız bazı projelerimiz vardı. Vekillerimizle birlikte bakan yardımcımızı ziyaret ettik. Kendisine, içme ve sulama suyuyla ilgili bir gölet projesini hayata geçirmek istediğimizi aktardık. Gayet olumlu yaklaştı. Daha sonra TOKİ Başkanıyla da görüştük. İlçemizin sıkıntılarını belirterek ilgisini talep ettik. İlçemizin adını da aldığı Kale Harabeleriyle ilgili onarımı ve turizme kazandırılmasıyla ilgili projelerimizi anlattık. Yaptığımız görüşmeler çok olumlu geçti. Sıkıntılarımızın çözümüyle ilgili sözler aldık. Sonuç olarak Ankara ziyaretlerimizin gayet verimli geçtiğini söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.
 
Kale için hazırladıkları projelerden de bahseden Akdemir, “ Pütürge ile Kale arasında Salkımlı, Tepe başı, Çanakçı, Mako, Candarlı ve orandan Şiro Çayı’na inecek bir yol projemiz var. Bu konuyla ilgili olarak Pütürge Belediye Başkanımız sayın Mehmet Polat’la fikir birliğine vardık. Yolun bir kısmını onlar yapacak, biz de bu taraftan yaparak bitereceğiz. Bu yolu yapmaktaki hedefimiz, Pütürge’ye  bağlı köylerin Malatya’ya gidiş gelişindeki sıkıntıyı gidermektir. Çünkü Kubbe Dağı’nın kış aylarındaki çetin şartlar sebebiyle köylüler büyük sıkıntı yaşıyor. Eğer bu yol yapılırsa o köylülerimiz buradan Malatya’ya gidecekler. Bunun ilçemize ekonomik getirisi büyük olacaktır.” dedi. En önemli Büyük projemiz ürüsnü deresi üzerinden bir baraj inşası için çalışıyoruz . Sayın bakanımızla görüştük yakında güzel şey oacak , hemşerilerimize güzel müjdeler vereceğiz.
 
KALE’Yİ YENİDEN İMAR ETMEK BOYNUMUZUN BORCU
 
Köy yollarının iyileştirilmesi için çalışmalarının devam ettiğini aktaran Cemal Akdemir, “Sayın Kaymakamımız da bize büyük destek veriyor. Elbirliği ve fikir birliğiyle daha başarılı olacağımıza inanıyor ve o şekilde hareket ediyoruz. Kale çok müstesna bir yerdir. Şehre 35 kilometre mesafesi olan tek ilçe ama diğer ilçelerin içinde merkezi olmayan tek ilçedir maalesef. Bundan önceki yönetimler maalesef ihmal etmiştir. Biz bu olumsuzlukları gidermeye çalışacağız. Buna inancım tamdır. Yeter ki hemşerilerim biraz sabretsin. Maalesef ilçemiz köy statüsündedir. Bunları değiştirmek için zorlanacağız ama bunları aşmak da boynumuzun borcu olsun.” şeklinde konuştu.
 
YATIRIMCILARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
 
Ankara ziyaretinin öncesi ve sonrasında İstanbul’a 2 gezi daha düzenlediğini söyleyen Akdemir, “İstanbul’daki işadamlarımızdan destek istedik. “Biz size alt yapıyı hazırlayalım. Siz de gelin yatırım yapın” dedik. Çok küçük bir kısmı olumsuz karşıladı. Ancak büyük bir kısmı olumluydu. Onlardan da yatırım sözü aldık. Allah hepsinden razı olsun. İstanbul’daki temaslarımızın yanı sıra ilçemizde Meslek Yüksek Okulu’yla araştırma geliştirme çalışmalarımız oluyor. Üniversitemizin rektörü sayın Cemil Çelik’le istişarelerimiz oluyor. İlçemize faydalı olabilecek projeler üretmeye devam ediyoruz. Az önce de belirttiğim gibi işadmlarımızın yatırımlarını bekliyoruz. İşadamlarımızın el atabilecek en önemli konumuz kayısıyla ilgili olandır. Malum olduğu üzere kayısının başkenti Malatya’dır. Kayısı konusunda Malatya’nın başkenti de Kale’dir. Çok kaliteli kayısımız var. Kayısı için iklim itibariyle çok uygun bir yerdir Kale. Hal böyle olunca işadamlarımız kayısıyla ilgili yatırım yapabilirler diye düşünüyorum. Yer tahsisi olsun, alt yapı çalışmaları olsun her türlü konuda elimizden geldiğince yatırımcılarımıza yardımcı olabiliriz. Tekstil sektöründeki yatırmıcılara da büyük katkılarımız olacaktır. Gelirlerse elimizden gelenin en iyisiyle yardımcı olacağız. İşadamlarımız gelsin buraya, tekstil, kayısı ve turizmle ilgili büyük bir potansiyele sahibiz. Kale cennet gibi bir yer. Gelirlerse güzel şeyler olacağına inanıyoruz, Sahil yolu ve Kuzey Kuşak yolu projelerimiz var. Bütün köyleri birleştirmek için projelerimizi hazırlıyoruz. Malatya’nın, Türkiye’nin ve vekillerimizin buraya yatırım yapmalarını bekliyoruz. AK parti kalede ilk defa Yüzde 70’le yerel seçimi aldık. Türkiye genelinde yüzde 92’yle Cumhurbaşkanımıza destek verdik.  Türkiye 4. Sü olduk. Biliyoruz ki Partimiz ve Cumhurbaşkanımız Kale’ye sahip çıkacaktır. Kale’yi güzel günler beklediğine inanıyorum.” dedi.
 
KARDEŞİMİZ ADİL GEVREK’LE GURUR DUYUYORUZ
 
Son olarak Malatya’nın birleştirici gücü olan futbolla ilgili görüşlerini de aktaran Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, “Malatyamızı ülke çapında temsil eden Yeni Malatyaspor, yeni bir yönetimle yoluna devam ediyor. Yeni Malatyaspor yönetimi gibi ateşten gömleği sırtına giyen sayın Adil Gevrek’i takdir ediyor ve saygı duyuyorum. Kaleli olan sevgili kardeşimizle gururlanıyor ve Yeni Malatyaspor’u hak ettiği yerlere taşıyacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu. 
Resimler
Copyright © 2006 - 2018  Malatya Kale Belediyesi