KALE BELEDİYE BAŞKANIMIZ CEMAL AKDEMİR 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI
KALE BELEDİYE BAŞKANIMIZ CEMAL AKDEMİR 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusu, 96 yıl önce, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazarak, işgal güçlerini yurttan kovmak için bağımsızlık ateşini, Büyük Taarruz'u başlatarak yaktı. Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar'da Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanılmasıyla sonuçlandı. 
30 Ağustos Zaferi milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin ebediyen yanacağı bir zaferdir. Dünyada Türk ordusu gibi başka bir ordu yoktur. Cephanesiz, aç, susuz, uykusuz, süngüsüyle de olsa azmi ile bu başarıyı elde etmiştir. Ve 1071'de başlayan serüven hala devam etmektedir.
Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anarım. 
Ülkemizin tarihteki büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer bayramı milletimizin dirlik ve birliği için, barış ve refahı için kutlu olsun."

Resimler
Copyright © 2006 - 2018  Malatya Kale Belediyesi